6 matskedar, längd 22,4 cm, fyra stämplade Olof Robert Lundgren, Åbo 1851, två av Gustaf Lindroos, Helsingfors 1837.
3 dessertskedar, dekor "Musslan", längd 18,5 cm, Wilhelm Fahlström, aktiv 1818-1828 (1835), Helsingfors.
6 teskedar/mindre dessertskedar, längd 14,8 cm, Olof Robert Lundgren Åbo, 1848.
Soppslev, längd 41 cm, bladet 11,5 cm, Fredrik Strömsten, aktiv 1813-1860 i Helsingfors.
Totalvikt 636 g exkl soppsleven med träskaft.
Soppslevens träskaft med skador och slitage. Skedarna med åldersrelaterat slitage.