Ronan & Erwan Bouroullec, stolar, 4 st, "Papyrus", Kartell, Italien.
Svart plast. Välvd form med räfflade partier. Märkta Papyrus by Kartell design Ronan & Erwan Bouroullec made in Italy. Sitthöjd 44, bredd 61, höjd 79 cm.
Något slitage. Märken. Repor.