Sven Markelius, stolar, 6 st, "Orkesterstolen", 1900-talets mitt.
Stapelbara stolar av björk med formpressad rygg och sits. Sitthöjd 46,5, bredd 45,5, höjd 80 cm.
Slitage.
Klubbat pris
4 200
379
410
Utropspris
3 000 SEK
Auktionen är avslutad. Acceptpriset är uppnått
Budhistorik (13 bud)
10 sep 19:48
4 200 SEK
Detta bud har lagts av budgivare nr: 4
10 sep 19:48
4 000 SEK
Detta bud har lagts av budgivare nr: 2
10 sep 19:45
3 800 SEK
10 sep 19:31
3 600 SEK
10 sep 19:30
3 400 SEK
10 sep 19:30
3 400 SEK
10 sep 19:29
3 200 SEK
10 sep 19:29
3 000 SEK
10 sep 18:48
2 700 SEK
Detta bud har lagts av budgivare nr: 3
10 sep 7:24
2 500 SEK
10 sep 7:24
2 400 SEK
Detta bud har lagts av budgivare nr: 1
9 sep 22:43
2 200 SEK
8 sep 21:12
2 000 SEK