Konsolur, Louis XV-stil, sent 1800-tal.

Fodral i sköldspaddsimitation, sk faux tortoise, med inläggningar i Boulleteknik av mönsterslingor i tenn, rik beslagsornamentik i förgylld mässing och bronr, urtavla av mässing med vitemaljerade romerska sifferindex , ca 37x17,5x79 cm, med sockel höjd ca 99 cm Nyckel finns.

Kompletterad konsol. Inläggningar med slitage och resningar. Ej funktionstestad. Bruksslitage. Ej genomgången.

6 500
587
635
Utropspris
12 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (8 bud)
10 sep 20:05
6 500 SEK
10 sep 19:37
6 000 SEK
10 sep 16:04
2 500 SEK
10 sep 8:56
1 400 SEK
8 sep 22:17
1 000 SEK
8 sep 12:50
700 SEK
4 sep 19:51
600 SEK
3 sep 20:04
300 SEK
Patrik Ljungcrantz
Patrik Ljungcrantz
Teamleader
+46 (0)767 81 06 13