Dosa med infällt mynt, Loewe Rosenthal, London, 1897, diameter 6 cm.
Liten ströbägare, otydliga stämplar, höjd ca. 4,5 cm.
Senapskanna med insats av blått glas, Atkin Brothers, Sheffield, troligtvis 1920.
Bägare, Anders Bäck, Alingsås, 1851, höjd 7,5 cm.
Taste-de-vin med infällt mexikanskt mynt, Möjlgitvis Vega, otydliga stämplar, längd 11 cm.
Total vikt exklusive blå glasinsats är 218 gram.
Åldersrelaterat slitage. Bucklor. Bristningar.