Bord med laminerad skiva, underrede av svartlackerad metall. 39,5 x 39,5, höjd 36 cm. Stol med sits av björk, benställning av svartlackerad metall. Sitthöjd 43, höjd 72 cm. Etikettmärkta Siège Steiner.
Slitage. Märken. Repor. Ställvisa skador. Sprickor.