Fristående. Fanerat med mahogny. Beslag och listverk av mässing. Inredning av låda samt skåpdörr. Skiva av vitspräcklig marmor. Längd 38,5, bredd 33, höjd 81 cm.
Smärre fanerskador och resningar. Torksprickor. Slitage. Fothylsor saknas.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.