Ingegerd Råman, skål, "Caracalla", Orrefors, 2007.
Svart glasmassa med målad dekor. Signerad "Ingegerd Råman, Orrefors Limited 2007, 9095-88, 9-25 samt med dekormålarens initialer CL (Christina Lund). Höjd 25,5, diameter diameter 34,5 cm.
Smärre ytslitage.