David Andersen, bricka, silver 830, Norge, svenska importstämplar, Stockholm 1927.
Importstämplad av David Andersen & Comp. Hamrad yta, böljande form med dekor av pärlstav och akantus. Nedsänkt spegel med kälningar. Längd 46, bredd 32,5 cm. Vikt 850 gram.
Smärre slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.
Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor