David Andersen, bricka, silver 830, Norge, svenska importstämplar, Stockholm 1927.
Importstämplad av David Andersen & Comp. Hamrad yta, böljande form med dekor av pärlstav och akantus. Nedsänkt spegel med kälningar. Längd 46, bredd 32,5 cm. Vikt 850 gram.
Smärre slitage.
Auktionen avslutas
6 dagar 19 timmar
Inga bud
0
0
0
Utropspris
6 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 300 SEK. Läs mer.
Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor