Samisk arbete, 7 berlocker, 1900-tal.

7 st berlocker i björk med dekor i renhorn. Fem signerade bla tre st signerade Allan Elnebro, en signerad JA samt en oidentifierad signatur. Längd 5-2 cm. Band i läder samt metall medföljer.

Smärre ställvis slitage.

Utropspris
2 500 SEK