Ett par kåsor i masurbjörk med dekor i renhorn med graverad motiv av djur samt handtag i läder. Signerad VE. Längd 15 cm, med handtag 21 cm, bredd 8,5 cm, samt längd 21 cm, med handtag 24 cm, bredd 13,5 cm.
Ställvis slitage. Märken. Fläckar.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.