6 gafflar, längd 18,8 cm
21 gafflar, 17,7-18,3 cm
6 knivar, längd 23 cm
6 knivar, 21,5 cm
15 knivar, 20,5 cm
Ragusked, längd 25,5 cm
Vikt 1165 g exkl knivarna med stålblad.
Sedvanligt bruksskick, delvis smärre slitage. Monogramgraveringar utom på nio gafflar och nio knivar.