Tekanna och invändigt förgylld sockerskål och gräddkanna, stämplade KÄSITYÖTÄ (handgjort).
Tekannans längd 27 cm, höjd 16 cm, sockerskål med lock, bredd inkl hänklar 17 cm, gräddsnäckans höjd 11 cm.
Totalvikt ca 1427 g.
Smärre slitage.
Auktionen avslutas
6 dagar 18 timmar
500
5 660
532
Utropspris
700 EUR
Acceptpriset är ej uppnått
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 520 EUR. Läs mer.
Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor