Anton Michelsen

(Danmark, 1809-1877)
Anton Michelsen
(Danmark, 1809-1877)

Anton Michelsen, julbestick, 13 delar, förgyllt sterlingsilver och emalj, Danmark.

Förgyllt silver och emalj.
Bestående av 4 uppsättningar av gaffel och skedd för åren 1970, 1971, 1984 & 1983 . Längd 13-16 cm.
5 skedar för åren 1988, 1989, 1965, 1968, 1966. Längd 16,5- 17 cm.

Ställvis slitage.

Utropspris
3 000 SEK