Anne Nilsson, champagneglas, 4 st, "Clown", Orrefors.
Polykromt målade med dekor av ränder. Signerade AN samt med olika målarsignaturer. Två etikettmärkta. Höjd 26,5 cm.
Smärre ytslitage. Ett glas med liten ojämnhet på kanten, troligtvis från tillverkningen. Smärre fläckar.