Ulla Procopé, servis 22 dlr "Anemone" Arabia Finland
Bestående av;
1 tekanna,
1 sockerskål med lock
1 gräddkanna,
2 mindre skålar,
4 djupa tallrikar,
5 koppar med 7 fat,
7 assietter
1 större uppläggningsfat.
Bruksslitage. Gräddkannan med smärre nagg.