Fredrik Kayser, sideboard, "H-501", Vikens Møbelfabrik, Norge 1960-tal
Fanerad med palisander. Två dörrpar med bakomliggande hyllinredning, det högra även med lådinredning. Bredd 220, djup 44, höjd 82 cm. 2+1 nycklar finns. Nyckel finns.
Ställvis blekt och med fläckar. Smärre slitage och märken.