Poul Cadovius, hyllsystem, "Royal system", Danmark, 1900-talets andra hälft
Fanerat med jakaranda, bestående av:
1 st skåpmodul med skjutbara dörrar och ett bakomvarande hyllplan, ställning för mappar samt lådor ca 80x46x51,5 cm,
1 st skåpmodul med lådor ca 80x46x51,5 cm,
1 st skåpmodul med glasad front och bakomvarande glasade hyllplan ca 80x22x56 cm,
1 st hyllplan ca 80x46 cm
2 st konsoler ca 45x34 cm
1 st hyllplan för tidningar ca 80x35 cm
2 st konsoler ca 28x17 cm
5 st hyllplan ca 80x22 cm
10 st konsoler ca 21x14 cm
6 st väggpaneler 238x80 cm
Bruksslitage. Repor. Fanerskador. Ställvis blekt.