Vitrinskåp,Rokoko/ Rokokostil, 1700/1900 tal.

Tudelat. Fanerad med mahogny samt beslag av mässing. Överdelen uppsvängt krön med glasat dörrpar och bakomliggande hyllplan, 1700 tal.Nederdel med svänga ben, 1900-tal. Höjd 184 cm, bredd 120, djup ca 37 cm. Nyckel finns.

Åldersrelaterad slitage. Märken. Repor. Aningen instabil nederdel samt aningen tröga lådor.

Utropspris
8 000 SEK