Poul Cadovius

(Danmark, 1911-2011)
Poul Cadovius
(Danmark, 1911-2011)

Poul Cadovius, hyllsystem, "Royal system", Danmark, 1900-talets andra hälft.

Teak. Bestående av:
3 gavlar, 198 cm.
Skåpmodul med fällbarlucka klädd med flätad rotting, 80 x 35 x 34 cm (luckan har slagit sig lite).
2 lådmoduler med fyra lådor, 80 x 30 x 24 cm.
6 hyllplan, 80 x 20 cm.
Hyllplan, 79 x 25 cm.
Skåpmodul med skjutdörrar i glas, 80 x 30 x 33 cm.
Skåpmodul med skjutdörrar i glas, 79 x 30 x 32 cm.
12 hyllbärare, 24 cm.
6 hyllbärade, 26 cm.
Stång, 79 cm.
2 vinklade hyllbärade, 30 cm.

Ställvis slitage, fanérskador och repor. Nagg/skadat hyllplan i glas.

Klubbat pris
4 000
354
373
Utropspris
5 000 SEK
Budhistorik (15 bud)
10
31 jul 21:25
4 000 SEK
10
31 jul 21:24
3 600 SEK
10
31 jul 21:24
3 400 SEK
31 jul 20:31
3 200 SEK
30 jul 1:38
3 000 SEK
9
29 jul 22:07
2 800 SEK
8
29 jul 19:20
2 500 SEK
29 jul 15:03
2 000 SEK
29 jul 7:46
1 800 SEK
28 jul 23:15
1 500 SEK
28 jul 13:04
900 SEK
28 jul 11:59
800 SEK
28 jul 0:16
600 SEK
27 jul 20:49
450 SEK
25 jul 18:23
400 SEK

Sofie Lundberg
Sofie Lundberg
+46 (0) 73 918 04 69