Rud Thygesen & Johnny Sörensen, karmstolar 4 st modell "5531" för Magnus Olesen Danmark 1900-talets andra hälft
Stomme av bokplywood, sits och ryggstöd i vävt tyg, etikettmärkta "Made in Denmark, Magnus Olesen, Durup", sitthöjd 44 cm, 60x52x75 cm
Bruksslitage. Fläckar.