Ett par vägglampor, Finn Lunde, Norge, 1900-talets andra hälft.

Stomme i metall med kopparpatinerade skärmar med en ljuspunkt. Ena etikettmärkt undertill. Höjd 21 cm, längd från vägg 37,5 cm.

Ej funktionstestad. Ytslitage samt repor på skärm samt stomme.

Utropspris
2 500 SEK