Sockerskål, gräddkanna samt fat, sterling silver, bl a KG Markströms, Uppsala 1967
Gräddkanna och sockerskål med indragen midja med randdekor, KG Markströms, höjd 5,5-9 cm.
Ovalt fat, stämplad 925 sterling samt med svensk importstämpel, 18,5 x 10,5 cm.
Total vikt 294 gram.
Smärre slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.