Tore Eldh, mockaservis, 4 delar, silver, Ceson, Göteborg 1950-51
Bestående av mockakanna med rottinglindat skaft, gräddkanna, sockerskål samt bricka. Dekor av bårder med tvärgående ränder i relief.
Höjd 4,5-18,5 cm. Bricka 22 x 10 cm.
Total vikt 483 gram.
Mockakanna med mindre buckla på livet. Smärre slitage och repor.