Olika former, invändigt förgyllda med graverad blomsterdekor. Graverade monogram. Erik Lemon, Uppsala, 1789. Johan Malmstedt, Göteborg, 1790. Alexander Magnus Lundström, Visby 1848. Längd 5,5-7 cm. Total vikt 145 gram.
Slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.