Lena Bergström, skulptur, "Saturnus" ur serien "Planets", Kosta Boda.
Öppen rund form. Grönt och bärnstensfärgat glas med guldfoliering. Signerad 7630008 Kosta Boda Lim.Ed. 293/500 Lena Bergström. Längd 21,5, höjd 17 cm.
Smärre ytslitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.
Utropspris
6 000 SEK