Ring, 18K vitguld, med en briljantslipad diamant ca 3.00 ct,
samt runda briljantslipade diamanter totalt ca 1.40 ct enligt intyg.
Mittdiamanten ca svagt gultonad/I, sidodiamanterna färglösa/SI-I enligt intyg.
Storlek 16,5/52
Total vikt 7.0 g.
Obetydligt ytslitage. Smärre nagg på tre mindre diamanter.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.