Delvis uranglas.
Liten rund skål, ljusgrön glasmassa, diameter 13 cm.
Smal droppformad vas med avsmalnande hals och utsvängd mynning, höjd 26 cm.
Flakong i grönfärgad glasmassa, höjd 13 cm.
Karaff med propp, uranglas, höjd 21 cm.
Pokal, uranglas, höjd 16,5 cm.
Flackong saknar propp. Slitage, märken och repor.