Ib Kofod Larsen, sideboard, Faarup Møbelfabrik, Danmark 1960-tal.
Palisander, front med fyra dörrar och fyra lådor, inredning med hyllor och utdragslådor. Etikettmärkt Danish Furnituremakers control. Längd 230 cm, djup 49,5 cm, höjd 77 cm.
Ställvis slitage med märken, fläckar och ställvisa repor. Delvis blekt. Smärre fanerskador.