Huvudsakligen helblonde. Bestående av:
1 uppläggningsfat, modell 1149 (1962).
1 uppläggningsfat, modell 1148 (1985-1991).
1 uppläggningsfat, modell 374.
1 uppläggningsfat, modell 1147 (med nagg, fotringsnagg samt tillverkningsdefekt på fotringen).
2 st uppläggningsfat, modell 1143.
1 såssnipa, modell 202 (2:a sortering).
1 såsbåt, modell 1105.
Salt- och pepparströare, modell 711 och 712.
1 terrin med lock, modell 1128.
2 st skålar, modell 1018.
12 st mattallrikar, modell 1084.
7 st djupa tallrikar, modell 1079 (1 exemplar med nagg).
12 skålar, modell 1170 (1 exemplar med obetydligt fotringsnagg).
1 mattallrik, modell 1085.
Obetydligt ytslitage. Enstaka nagg. Enstaka fotringsnagg. Ett exemplar andrasortering.