Bestående av:
Matsked, 21 cm.
2 matgafflar, 21 cm.
4 bordsskedar, 18 cm.
9 bordsgafflar, 18 cm.
2 bordsknivar, 22 cm (blad av rostfritt stål).
2 fiskknivar, 22 cm.
8 fruktgafflar, 14 cm.
6 fruktknivar, 17,5 cm.
6 skedar, delvis förgyllda, 13,5 cm.
5 kaffeskedar, 12,5 cm.
Total vikt 1691 gram.
Med olika graverade monogram och namn. Visst bruksslitage. Vissa böjda tenar.