Matbord i körsbär med rektangulär skiva. Två iläggsskivor. Längd 250-360, bredd 89, höjd 74 cm. Stolar med stoppad rygg och sits samt ljus textilklädsel. Ben av betsad bok. Märkta Homeline med tygetikett. Sitthöjd 46, höjd 83 cm.
Visst slitage. Märken. Ställvisa repor. Fläckar.