Förgylld och bronserad. Pastellage dekor av bl.a. pärlstav. Medaljong av gips med motiv av antikiserande kärlekspar. Krönande bandrosette. Tudelat kvicksilver folierat glas. Höjd 130, bredd 55 cm.
Ställvis slitage. Smärre skador. Sprickor.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.