Saltkar och sked, förgyllt silver och cloisonnéemalj, Moskva 1882-89.
Saltkar på tre kulfötter, stämplad kyrilliskt BA, diameter ca 6,3 cm, höjd 3,5 cm. Vikt ca 67 g.
Sked, mästarstämpel Ivan Saltikov, även fransk stämpel, längd 11 cm.
Smärre emaljskador.
Auktionen avslutas
7 dagar 3 timmar
Inga bud
0
0
0
Utropspris
400 EUR
Acceptpriset är ej uppnått
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 30 EUR. Läs mer.
Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor