Saltkar och sked, förgyllt silver och cloisonnéemalj, Moskva 1882-89.
Saltkar på tre kulfötter, stämplad kyrilliskt BA, diameter ca 6,3 cm, höjd 3,5 cm. Vikt ca 67 g.
Sked, mästarstämpel Ivan Saltikov, även fransk stämpel, längd 11 cm.
Smärre emaljskador.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.