Gafflar, 18 st, 1198 g, längd 20 cm, Enoch Bäckström.
Knivar, 18 st, med stålblad märkta Fiskars, längd 25 cm, Samuel Koskiniemi.
Skedar, 9 st, 136 g, längd 14 cm, Johan Niclas Chorin
Knivar med rostiga blad. Skedarna med bucklor. Åldersrelaterat slitage. Gravyr. Vissa böjda.