1 fiskbestick, längd 28 cm
1 trancheringsbestick 34,5 cm
1 såsslev 20 cm
1 såsslev 16 cm
1 osthyvel 21 cm
1 salladsbestick 20 cm
1 serveringssked, 20,5 cm
1 sardingaffel 16 cm
1 syltsked, 15,5 cm
10 ostrongafflar 14,5 cm
6 grapefruktskedar 15 cm
6 smörknivar 15 cm
1 serveringsgaffel 14 cm
8 dessertskedar 14,5 cm
2 skedar 11,5 cm
2 sillgafflar 12 cm
1 mockasked 10 cm
3 skedar 12 cm
Sammanlagd vikt circa 1300 g. exkl delar med stålblad.
10 bestick med stålblad.
Medföljer en sockertång "Acorn".
Gravyr. Åldersrelaterat slitage. Repor.