Svart skinn med detaljer i guldfärgad metall. Ytterfack med dragkedja. Avtagbar axelrem. Tygfodrad. Fickspegel. Innerficka med dragkedja. Märkt "BALENCIAGA PARIS " och numrerad. 38 x 23 x 9 cm. Dustbag medföljer.
Smärre slitage. Mjuka veck. Helhetsintrycket är gott.