Hertha Bengtson, matservis, porslin, 27 delar, "Koka Blå", Rörstrand.
8 mattallrikar, d 25 cm
6 förrättstallrikar, d 21 cm
6 djupa tallrikar, d 21 cm
2 assietter, d 19 cm
4 mindre assietter, d 17,5 cm
1 uppläggningsskål, h 10 cm, d 22 cm.
2 mindre skålar
En mindre skål med spricka. Enstaka nagg. Bruksslitage.