Helena Tynell

(Finland, 1918-2016)
Helena Tynell
(Finland, 1918-2016)

Helena Tynell, flaska, "Solflaskan", Riihimäen Lasi Oy. I produktion 1964-1974.

Fast formblåst glas. Bär tillverkarens etikett. Höjd ca 29,5 cm.

Åldersrelaterat slitage. Märken. Repor.

Formgivare

Klubbat pris
1 800
20 394
1 878
Utropspris
600 EUR
Budhistorik (37 bud)
24 apr 19:49
1 800 EUR
24 apr 19:49
1 750 EUR
24 apr 19:49
1 750 EUR
24 apr 19:49
1 700 EUR
24 apr 19:49
1 650 EUR
24 apr 19:47
1 600 EUR
24 apr 19:47
1 550 EUR
24 apr 19:46
1 450 EUR
24 apr 19:45
1 400 EUR
24 apr 19:45
1 350 EUR
24 apr 19:45
1 350 EUR
24 apr 19:45
1 300 EUR
24 apr 19:45
1 250 EUR
24 apr 19:44
1 200 EUR
24 apr 19:44
1 200 EUR
24 apr 19:42
1 150 EUR
24 apr 19:33
1 100 EUR
24 apr 19:33
1 100 EUR
24 apr 19:15
1 050 EUR
24 apr 19:15
1 000 EUR
24 apr 19:14
860 EUR
24 apr 19:14
840 EUR
23 apr 16:47
820 EUR
23 apr 16:47
800 EUR
23 apr 16:46
620 EUR
23 apr 16:46
600 EUR
23 apr 15:22
580 EUR
20 apr 8:56
560 EUR
18 apr 11:56
540 EUR
18 apr 10:15
520 EUR
18 apr 10:15
500 EUR
18 apr 10:15
500 EUR
18 apr 10:14
360 EUR
18 apr 10:14
340 EUR
17 apr 22:31
320 EUR
17 apr 15:17
300 EUR
17 apr 14:43
50 EUR

Siri Niemistö
translation missing: sv.cities.Helsingfors
Siri Niemistö
+358 50 911 0923