Alf Svensson, sideboard, Bjärsta Snickerifabrik, 1960-tal.
Ek och rotting, pardörrar med bakomliggande hyllinredning. Märkt Alf Svensson Bjärsta Sweden. Bredd 120, djup 45, höjd 73 cm. Nyckel finns.
Visst slitage. Märken, nagg. Smärre fläckar. Låset kärvar.