Spegel omkring år 1800 Sengustaviansk

Förgylld och bronserad, krön med dekor av skurna mönsterslingor och antikiserande medaljong, ramverk med bandfläta och pärlstav, 132x58 cm

Senare glas. Originalglas medföljer. Åldersrelaterat slitage. Färgbortfall.

Klubbat pris
4 000
349
365
Utropspris
5 000 SEK
Budhistorik (2 bud)
26 apr 21:29
4 000 SEK
26 apr 18:06
3 800 SEK
Emma Johansson
Emma Johansson
Gemmolog, Värderare
+46 (0)70-917 99 95