Vinsil, silver, Johan Petter Grönvall, Stockholm 1840
Urtagbar sil som är invändigt förgylld. Skålformad med svängd pip, graverade initialer. Båda delar med stämplar. Diameter 8,3, längd 13,5 cm. Vikt totalt 84 gram.
Smärre slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.