Bestående av:
12 bordsknivar, 21 cm (blad av rostfritt stål).
12 bordsskedar, 18,5 cm.
12 bordsgafflar, 18,5 cm.
12 kaffeskedar, 12 cm.
Såsslev, 18 cm.
Ett par salladsbestick, 21,5 cm.
Total vikt ca. 2708 grams.
Smärre slitage. Vissa bucklor.