Vitglaserat porslin. Fyra sittande putto hållandes ymnighetshorn; blomsterkorg; fisk samt fågel. Neapelliknande märkning. Höjd ca 25 cm. Allegorisk figurgrupp på fontänliknande podium. Neapelmärke. Höjd 41, längd 37 cm.
Nagg. Bränningsspricka. Lagningar.