Karmstol sk Gripsholms-modell 1900-talets andra hälft
Stomme lackerad körsbär, klädd i tyg "Tulpaner" från Firma Svenskt Tenn, fast klädsel i sits och armlän, löst liggande plymåer i rygg och sits, sitthöjd 40 cm, 62x67x80,5 cm
Märken. Smärre bruksslitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.