Bestående av;
12 matskedar, 21 cm.
12 bordsknivar, 21 cm (blad av rostfritt stål).
11 bordsskedar, 18 cm.
12 bordsgafflar, 18 cm.
6 flrrättsgafflar, 14,5 cm.
6 förrättsknivar, 18 cm (blad av rostfritt stål).
12 kaffeskedar, 12,5 cm.
Total vikt ca. 2601 gram.
Åldersrelaterat slitage. Vissa delar något böjda. Fläckar. Vissa bucklor.