Bertil Fridhagen, sideboard, "Dinett", Bodafors 1961.
Fanerad med teak. Rak form, tre lådor och tre skåpsdörrar med bakomliggande hyllinredning. Märkt Bodafors Design B Fridhagen Made in Sweden. Bredd 175, djup 45, höjd 80 cm. Nyckel finns.
Något slitage. Märken. Fanerskador.