Fanerad med mahogny och palisander. Stiliserad bård i intarsia. Två lådor med beslag av koppar. Nedfällbar klaff med bakomliggande lådinredning. Kopplad benställning. Bredd 85 cm, djup 48 cm, höjd 127 cm. Nyckel finns.
Ställvis slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.