Ib Kofod Larsen, Matbord "modell 403" Slagelse Møbelværk 1900-talets andra hälft
Skiva av fanerad teak, ben av ek, två iläggsskivor á 43,5 cm liggandes under skivan, etikettmärkt "SM No 403 F.40.", 89,5x150x71,5 cm
Smärre bruksslitage. Smärre repor och märken.